Język:
PTTK Białowieża

Kontakt:

tel. 0-85-68-12-295
tel./ fax. 0-85-68-12-624
e-mail : pttk@interia.com

O nas

PTTK Białowieża informuje, że zgodnie z zarządzeniem Dyrekcji Bialowieskiego Parku Narodowego zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego oraz Obszaru Ochrony Ścisłej odbywa sie jedynie w ograniczonych ilościowo grupach i tylko pod opieką licencjonowanych przewodnikow.

 

 

„Abecadło Odkrywców Natury” - kilka powodów dla których odwiedziny w Mateczniku Króla Puszczy proponujemy zaplanować z PTTK w Białowieży :

 

 

A. Nasza organizacja czyli Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze powstałe w 1950 roku zrzesza w całym kraju blisko 70 tysięcy członków. Wśród nich jest także w Białowieży wielu doświadczonych i licencjonowanych przewodników , którzy zgodnie z Państwa i zainteresowaniami pokażą nieskażoną przyrodę i opowiedzą najciekawsze historie związane z Puszczą .

B. Przez najatrakcyjniejsze tereny Puszczy Białowieskiej wytyczyliśmy ponad sto kilkadziesiąt kilometrów szlaków: pieszych i rowerowych . Nad nimi nasza organizacja sprawuje merytoryczną i prawną opiekę.

C. Z nami będziecie mieli Państwo możliwość obcowania z flora i fauną pierwotnego lasu .Nasi wszechstronnie wykwalifikowani przewodnicy pokażą tajemnice natury i wprowadzą w wielobarwny świat wielu kultur i religii .

D. Koleżanki obsługujące biuro znajdą przewodników spełniających Państwa wymagania . Inne zadania stawia przed nami ( przewodnikami) grupa dzieci , która zostanie poprowadzona przez przewodników - wykształconych pedagogów, a inne grupa dorosłych gdzie, inaczej opowiedzą o obyczajach ptaków czy o roślinach - leśnicy, ornitolodzy czy biolodzy.

E. Prosimy Państwa abyście wzięli pod uwagę planując swój pobyt w Puszczy Białowieskiej , ważną informację , iż zwiedzanie wszystkich obiektów Białowieskiego Parku Narodowego powinno się odbywać pod opieką licencjonowanych przewodników . Do Muzeum Przyrodniczo-Leśnego oraz do najcenniejszej części Białowieskiego Parku Narodowego, tzw. Obszaru Ochrony Ścisłej można wejść jedynie w małych grupach i koniecznym wymogiem jest obecność licencjonowanego przewodnika .

F. Lubicie fotografować – znamy miejsca, które rodzina i znajomi będą podziwiać po Waszym powrocie do domu . A może nawet zrobicie „Zdjęcie Roku” ? – zabierzcie ze sobą tylko dobre chęci , sprzęt i dużo Gb pamięci .

G. Grzyby – a wśród nich borowiki, kurki, maślaki oraz jesienne opieńki skuszą każdego grzybiarza.

H. Pomożemy Wam odkryć tajemnice Białowieży i zapewnimy szereg atrakcji . Znamy tutejsze możliwości , wiemy co , gdzie i jak załatwić aby Wasz pobyt był pełen niezapomnianych wrażeń .To Białowieża ma szanse stać się 7-mym cudem Świata, a nie rozreklamowana Ibiza.

I. Biura położone są przy parkingu i głównej trasie prowadzącej do Białowieskiego Parku Narodowego

J. Jest w bezpośredniej bliskości naszego biura bezpieczny płatny parking, na którym możecie Państwo bez obaw zostawić swój samochód oraz odświeżyć się i coś przekąsić w miejscowej karczmie .

K. Kajak i katamaran : dla wodniaków pomożemy zorganizować spływ kajakowy po Narewce – nurt rzeki jest spokojny i nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie .

L. – to Latawce : jesień zaprasza wraz z silnymi wiatrami do spróbowania swoich sił w zabawie z latawcami . Hektary nieuprawnych pól stoją do Waszej dyspozycji.

M. Jeżeli jesteście spragnieni kontaktu z nieskażoną przyrodą, jesteście miłośnikami wycieczek pieszych , rowerowych i kajakowych zapraszamy do Królewskiej Białowieży !

N. Rowerzystów zapraszają czynne w odległości 100 metrów od naszego biura wypożyczalnie rowerów.

...

U. Unia Europejska – dzięki naszym przewodnikom będziecie mieli Państwo okazję zobaczyć granicę „przyjaźni” jaką nie tylko nam ale i Żubrom w początkach lat osiemdziesiątych zafundował bratni Związek Radziecki. To tutaj Unia Europejska ma swoje rubieże . Z racji sytuacji granica nie jest obecnie do zobaczenia :(( .

...

W. Wycieczki szkolne : mając kilkudziesięcioletnie doświadczenie w organizacji i przewodnictwie takich grup zapewniamy kadrę na najwyższym poziomie a wiedza naszych przewodników , z których kilkunastu jest nauczycielami gwarantuje ,że odwiedziny w Białowieży to nie tylko wypoczynek ale i warta wyjazdu lekcja zarówno historii Polski jak i biologii czy geografii.

...

Ż. Żubr czyli : albo „miło posiedzieć przy Żubrze” , albo „odpowiada każdemu” albo „w trawie puszczy” :) . Przy „łucie szczęścia” każdy może zobaczyć „Imperatora Puszczy” w swoim naturalnym środowisku . Żyje ich w Białowieskiej Puszczy na wolności ( po polskiej stronie ) ponad 900 sztuk, ale pamiętajmy- to dzikie zwierzęta a niepokojenie ich jest zgodnie z naszym prawem zabronione.

MIŁO ZAPRASZAMY
DO ŻUBROWEJ PUSZCZY