Język:
PTTK Białowieża

Kontakt:

tel. 0-85-68-12-295
tel./ fax. 0-85-68-12-624
e-mail : pttk@pttk.bialowieza.pl

Aktualności

Wyświetlono rezultaty 1-1 z 1.

28/02
2019

NATURALNIE Z PIERWSZEJ RĘKI - PROGRAM SPOTKAŃ Z PRZYRODĄ 2019

PROGRAMY WĘDRÓWEK PRZYRODNICZYCH

 

BIURO BIAŁOWIESKICH LICENCJONOWANYCH PRZEWODNIKÓW PTTK PROPONUJE :

OKO W OKO Z ŻUBREM : "SPOTKAJ KRÓLA PUSZCZY"

 

Wyprawa przewidziana jest w kameralnych prywatnych zamkniętych grupach . Uwaga : Nie łączymy obcych sobie turystów w grupy. Czas trwania około  6 godzin. Do przejścia jest w kilku etapach , w zależności od warunków od kilku do kilkunastu kilometrów. Wyprawy z racji specyfiki organizowane są w grupach maksymalnie 6-cio osobowych. Koszt przewodnika na 6 godzin = 420 zł /grupa . Trzeba posiadać własny samochód. Istnieje także możliwość wynajęcia przewodnika z autem (dodatkowy koszt dla maks. 3-ch osób to 280 zł , dla max. 6 osób 450 zł ).
- wyjazd około 1-1,5 godziny przed wschodem słońca. Dobre buty i wygodne ubranie trekkingowe , kurtki przeciwdeszczowe, prowiant, aparaty fotograficzne , termos z gorącymi napojami etc..będą przydatne . Obowiązkowo każdy z uczestników musi posiadać ze sobą lornetkę albo lunetę ze statywem. Można sprzęt optyczny wypożyczyć w biurze PTTK - koszt wypożyczenia lornetki o parametrach 15x20 to 22 zł/sztuka.

ZWIERZĘTA NOCĄ :  WYPRAWA Z NOKTOWIZORAMI                                 

Wyprawa do Puszczy Białowieskiej nocą, jest skierowana do miłośników obserwacji zwierząt w ich naturalnym środowisku. Podczas tej wyprawy mamy szansę na spotkanie dużych jak  i małych mieszkańców Puszczy. Obserwacja polega w dużej mierze na nasłuchiwaniu odgłosów przyrody.  Użycie noktowizorów umożliwia zobaczenie nasłuchiwanych przez nas zwierząt. Może to być  żubr , jeleń , dzik , lis, kuna czy bóbr a może puszczyk czy sóweczka  – tego do końca nie wiemy. Jest to niespodzianka puszczy nocą ... W dużej mierze obserwacja przyrody zależy od pory roku , godziny zapadania zmroku czy też warunków atmosferycznych. Może okazać się , że wiatr lub nawet deszczyk jest naszym sprzymierzeńcem gdyż zagłusza nasze kroki . Wyprawa trwa 4 godziny .Wyjście dla max.4-ch osób . Koszt całkowity to 560 zł .W cenie wyprawy jest ujęty koszt wypożyczenia czterech profesjonalnych lornetek 12x50 oraz czterech lornetek-noktowizorów generacji I+ 3,5x50 . Wyjścia na godzinę przed zachodem słońca. Każdorazowo miejsce wyjścia jest ustalane z uczestnikami ! Własne auto konieczne ! Istnieje także możliwość wynajęcia przewodnika z autem (dodatkowy koszt dla max. 4-ch osób to 350 zł ).

PUSZCZA BIAŁOWIESKA O ZMIERZCHU 

Wycieczka pieszo-samochodowa do zagospodarowanej części Puszczy Białowieskiej na spotkania z przyrodą. Większe zwierzęta czy nocne ptaki zaczynają być wieczorem bardziej aktywne . Wyprawa trwa 4 godziny, Prywatne grupy max.6-osobowe - nie łączymy w grupy niezależnych turystów .Cena 344 zł za przewodnika. Początek wyprawy na około 3 godz. przed zachodem słońca. Każdorazowo miejsce wyjścia i spotkania z przewodnikiem jest ustalane z uczestnikami ! Własny samochód z wolnym miejscem dla przewodnika konieczny! Istnieje także możliwość wynajęcia przewodnika z autem (dodatkowy koszt dla max. 3-ch osób to 280 zł , dla max. 6 osob to 450 zł ). Obowiązkowo każdy musi posiadać ze sobą lornetkę własną lub wypożyczoną - koszt wypożyczenia to 15 zł/kpl./os.

ORNITOLOGICZNY PORANEK W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ - „PTAKI O ŚWICIE I”
Wycieczka dla osób zainteresowanych obserwacją latających mieszkańców Puszczy Białowieskiej. Możemy tu zobaczyć różne gatunki dzięciołów, muchołówek i inne ciekawe gatunki. Wyprawa ma miejsce w ogólnodostępnej części Puszczy Białowieskiej, gdzie możemy się poruszać nie tylko po wyznaczonych szlakach i tam gdzie także możemy korzystać z samochodu. Nie wchodzimy do Rezerwatu Ścisłego w Białowieskim Parku Narodowym. Wycieczka trwa około 5 godzin, do przejścia jest od kilku do kilkunastu kilometrów. Początek wyprawy o wschodzie słońca. Wycieczka przewidziana jest w kameralnych prywatnych zamkniętych grupach, maksymalnie 8-mio osobowych. Uwaga: nie łączymy obcych sobie turystów w grupy. Trzeba posiadać własny samochód z wolnym miejscem dla przewodnika. Dobre buty i wygodne ubranie trekkingowe, kurtki przeciwdeszczowe i prowiant będą przydatne. Obowiązkowo każdy z uczestników musi posiadać ze sobą lornetkę. Każdorazowo miejsce wyjścia i spotkania z przewodnikiem jest ustalane z uczestnikami.
Koszt przewodnika to 430 zł/grupa.  Istnieje możliwość wynajęcia przewodnika z autem (dodatkowy koszt dla max. 3-ch osób to 280 zł , dla max. 6 osób to 450 zł). Można sprzęt optyczny wypożyczyć w biurze PTTK - koszt wypożyczenia lornetki to 19 zł/sztuka.

PUSZCZA NIEZNANA ROWEREM : "ŚLADAMI PROFESOR SIMONY KOSSAK"

Wycieczka rowerowa ( 4 godziny - ok. 18 km ) , wyjazdy/wyjścia w grupach max.12-osobowych ( łączymy w grupy niezależnych turystów ). Warunek główny: chęci i umiejętność poruszania się na rowerze .Rower własny lub wypożyczony (dobre wypożyczalnie mieszczą się niedaleko naszego biura) .Wygodne ubranie, kurtki przeciwdeszczowe i prowiant z napojami oraz środki od insektów będą pomocne . Trasy o średnim poziomie trudności. Cena 212 zł do podziału na wszystkich uczestników.

BIAŁORUSKA CZĘŚĆ PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ :  WYCIECZKA INDYWIDUALNA PIESZO-AUTOKAROWA albo ROWEROWA

9-cio godzinna wyprawa pieszo-autokarowa lub rowerowa z licencjonowanym przewodnikiem ( możliwa także bez przewodnika ). Łącznie trasa rowerowa liczy około 53 km . Podczas wycieczki przewidziane jest zwiedzanie Muzeum Tradycji Ludowych z poczęstunkiem miejscową nalewką i siedziby Białoruskiego Dziadka Mroza oraz czas wolny w miejscowości Kamieniuki. Koszt usług w wypadku  wycieczki z przewodnikiem w j.polskim to 540 zł  + 133,5 zł/osoba (koszt uzyskania przepustki , pozwolenia na wjazd na teren parku , obowiązkowego ubezpieczenia turystycznego oraz wymienionych wyżej wstępów ). Trasa w całości biegnie bezpiecznymi drogami asfaltowymi o znikomym ruchu pojazdów- nie ma dużych wzniesień. Można także zwiedzić  muzeum przyrodnicze i woliery ze zwierzętami - płatne na miejscu dodatkowo 6 rubli czyli około 12 zł za oba obiekty-bez problemu mozna dokonywać opłat kartami platniczymi. Obowiązkowo należy mieć ze sobą paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wycieczki.  Wszystkich formalności należy dokonać w naszym biurze najpóźniej do godziny 11.00 w dniu poprzedzającym wyjazd. Dla mniej aktywnych program może zostać zrealizowany pieszo-autokarowo koszt to 129 zl/os.

REZERWAT ŚCISŁY DLA ENTUZJASTÓW :  "WĘDRÓWKA DO SERCA PUSZCZY"

Dłuższa wędrówka piesza do samego serca Rezerwatu Ścisłego Parku Narodowego: 6 godzin , 20 km. Z racji konieczności uzyskania specjalnego zezwolenia jest dostępna dla małych indywidualnych grup . Aby nie ingerować zbyt mocno w przyrodę  PTTK organizuje takie wyjścia tylko na indywidualne zamówienie , dla nie więcej niż 6-ciu osób . Nie łączymy obcych sobie turystów w grupy . Należy się ubrać odpowiednio do pory roku , ze szczególnym uwzględnieniem dobrego i wygodnego obuwia trekkingowego . Warto zabrać ze sobą  prowiant , termos z ciepłym napojem , sprzęt optyczny. Koszt usług przewodnika w j.polskim to 390 zł . W wypadku chęci rezerwacji przewodnika - specjalisty ( ornitologa, botanika ,biologa ) koszt przewodnika to 550 zl/grupa. Dodatkowym kosztem jest bilet wstępu na trasę specjalistyczną w kwocie 35 zł/osoba . W sezonie wiosenno-letnim warto wypożyczyć w biurze PTTK lornetkę !

REZERWAT ŚCISŁY DLA DOCIEKLIWYCH :  "TRASA DO DĘBU JAGIEŁŁY"

Wycieczka piesza do najbardziej znanego w świecie fragmentu Puszczy Białowieskiej: 4 godziny, 7,5 km, grupy max.12-osobowe ( łączymy w grupy niezależnych turystów ). Podczas wędrówki koncentrujemy się na przyrodzie  z uwzględnieniem świata roślin, zwierząt i grzybów . Podczas tej wycieczki mamy okazję zobaczyć resztki powalonego przez wichurę w 1974 roku Dębu Jagiełły .Cena 212 zł do podziału na wszystkich uczestników. Koszt dodatkowy to bilet wstępu do Rezerwatu Ścisłego-płatny w kasie rezerwatu: ulgowy 3,00 zł, normalny 6,00 zł. W wypadku wyjścia przed godziną 8.00 bilety w cenie : ulgowy 6 zl/os. i normalny 9 zl/os.
-wyjścia codziennie o różnych godzinach. Pierwsza możliwa godzina startu to pół godziny przed wschodem słońca a ostatnie wyjście najpóźniej na 4 godziny przed jego zachodem ! Grupy są organizowane codziennie w zależności od chętnych - często co godzinę-zatem warto wcześniej zadzwonić i zarezerwować termin i miejsce . W wypadku indywidualnego zamówienia tej wycieczki ze specjalistą biologiem koszt przewodnika to 344 zł.

REZERWAT ŚCISŁY DLA KAŻDEGO

Krótsza wycieczka piesza do najbardziej znanego w świecie fragmentu Puszczy Białowieskiej: 3 godziny, 4,5 km, prywatne grupy max.12-osobowe (nie łączymy w grupy niezależnych turystów ). Podczas wędrówki koncentrujemy się na mijanych miejscach , historii Białowieży , mozaice kulturowej i religijnej oraz przyrodzie . Cena 159 zł . Koszt dodatkowy to bilet wstępu do Rezerwatu Ścisłego-płatny w kasie rezerwatu: ulgowy 3,00 zł, normalny 6,00 zł. Wyjścia codziennie o różnych godzinach. Pierwsza możliwa godzina startu to 8.00 rano - ostatnie wyjście jest możliwe najpóźniej na 3 godziny przed zachodem słońca ! Wyjścia są organizowane codziennie - warto wcześniej zadzwonić i zarezerwować termin.Mozliwe jest zrealizowanie tej wycieczki bryczką - koszt dodatkowy bryczki 4-osobowej wraz z pozwoleniem na wjazd na ten teren to 330 zł a bilety w takim wypadku kosztują : ulgowy 6,00 zł i normalny 9,00 zł. Oczywiscie w przypadku wiekszej ilosci osób koszt wzrasta proporcjonalnie . Uwaga: bryczka nie dojedzie w każde miejsce trasy zatem  w kilku miejscach trzeba będzie z niej zsiąść - trasa i dystans do przejścia jest ustalany każdorazowo przez przewodnika z uczestnikami .

ORNITOLOGICZNY PORANEK W REZERWACIE ŚCISŁYM  - "PTAKI O ŚWICIE II"

Wycieczka piesza ze specjalistą ornitologiem do niedostępnego bez opieki licencjonowanego przewodnika Rezerwatu Ścisłego- 4 godziny, 7,5 km, grupy max.8 -osobowe, cena 344 zł do podziału na wszystkich uczestników. Mamy duże szanse na  spotkanie z szeregiem rzadkich gatunków ptaków . Koszt dodatkowy to bilet wstępu do Rezerwatu Ścisłego : ulgowy 6,00 zł, normalny 9,00 zł .Obowiązkowo każdy z uczestników musi posiadać ze sobą lornetkę własną lub wypożyczoną. Koszt wypożyczenia w naszym biurze to 15 zł/osoba -wyjścia codziennie o wschodzie słońca . Zalecamy trochę cieplejsze ubranie gdyż rano potrafi być chłodno!

"ŚLADAMI BIAŁOWIESKICH HISTORII"-OPOWIEŚCI O MIEJSCACH, LUDZIACH, WYDARZENIACH...

Spacer uliczkami i zaułkami Białowieży. Podczas wędrówki koncentrujemy się na mijanych miejscach, historii Białowieży, mozaice kulturowej i religijnej. Przejście trasy 3 km łącznie z przystankami przy najciekawszych miejscach zajmie nam około 3 godziny. Koszt to 180 zł do podziału na wszystkich uczestników - łączymy w grupy niezależnych turystów - max.12 osób. Wyjście z biura PTTK - koniec spaceru w okolicy kościoła katolickiego. 

 

PRZEJAŻDŻKI BRYCZKAMI !

Koszt wynajecia bryczki 4- osobowych to 300 zl . Mamy bryczki i wozy konne różnej wielkości - w wypadku większej ilości osób koszt wzrasta o 75 zł/os. Każdorazowo w wypadku chęci rezerwacji należy się z nami skontaktowac za pomocą formularza umieszczonego tu :

 http://pttk.bialowieza.pl/contact/default/contactForm/lang/pl_PL

 

REZERWACJI WYCIECZEK PROSIMY DOKONYWAĆ POPRZEZ EMAIL.

W treści wiadomości prosimy uwzględnić:

• którą wycieczką lub wycieczkami są Państwo zainteresowani,
• w jakim terminie chcą Państwo zrealizować wycieczkę,
• ile osób liczy Państwa grupa,
• w jakim języku/językach Państwo mówią,
• czy będą Państwo mieli samochód (własny lub wypożyczony) z wolnym miejscem dla przewodnika (podczas niektórych wycieczek samochód jest wymagany),
• czy będą Państwo mieli własne lornetki i w jakiej ilości (podczas niektórych wycieczek lornetki są obowiązkowe),
• gdzie będą Państwo zakwaterowani w Białowieży (w niektórych przypadkach wygodniej jest wystartować z miejsca Państwa noclegu),
• numer telefonu kontaktowego,
• w przypadku rezerwacji wycieczki na Białoruś prosimy o przesłanie nam skanów paszportów (strona z fotografią i danymi) - dane te zostaną przekazane stronie białoruskiej w celu wykonania przepustek
.


Po otrzymaniu tych informacji sprawdzimy dostępność i potwierdzimy Państwu rezerwację, a także prześlemy informacje dotyczące całkowitego kosztu usług oraz informacje dotyczące wpłaty zadatku w wysokości ok. 40% całkowitego kosztu usług.

Zadatek można wpłacić przelewem bankowym, za pomocą firmy oferującej międzynarodowe transfery pieniężne (np. Western Union, TransferWise itp.) lub dokonując opłaty kartą płatniczą (należy podać nam numer karty, jej datę ważności i numer CVV; dane te można podać poprzez email lub telefonicznie; dla bezpieczeństwa transakcji można także podać część danych telefonicznie, a część poprzez email; dane karty są usuwane natychmiast po dokonaniu transakcji).Nie akceptujemy kart American Express !

Reszta kwoty za usługi turystyczne jest do dopłaty w naszym biurze gotówką lub kartą dzień przed wycieczką.

W przypadku krótkiego terminu rezerwacji (do 7 dni przed planowaną wycieczką) poprosimy o opłatę całości kosztów usług turystycznych kartą (należy podać nam numer karty, jej datę ważności i numer CVV; dane te można podać poprzez email lub rozmowę telefoniczną; dla bezpieczeństwa transakcji można także podać część danych telefonicznie, a część poprzez email; dane karty są usuwane natychmiast po dokonaniu transakcji).Nie akceptujemy kart American Express !

Prosimy o opłaty dopiero po otrzymaniu od nas potwierdzenia rezerwacji. W przypadku przelewu bankowego w tytule należy wpisać imię i nazwisko zamawiającego oraz datę wycieczki.

O wpłynięciu opłaty na nasze konto poinformujemy poprzez email i wtedy podamy wszystkie inne uwagi , kontakt do przewodnika itp...

Pełna nazwa naszej organizacji i adres:
PTTK Oddział im J.J.Karpińskiego w Białowieży
ul. Kolejowa 17
17-230 Białowieża

Nasz bank i numer konta:
PEKAO SA ODDZIAŁ HAJNÓWKA
Ul.3 Maja 34
17-200 Hajnówka, Polska
Nr : 87 1240 5279 1111 0000 5723 4221

Przy dokonywaniu przelewu z zagranicy proszę skorzystać z poniższych danych:( w wypadku dokonywanie przelewu
IBAN : PL 87 1240 5279 1111 0000 5723 4221
SWIFT : PKOPPLPW

Gwarancja turystyczna - proszę wpisać na poniższej stronie nr podmiotu 1826
https://ewidencja.ufg.pl/webcenter/portal/ewidencja/ksiegi