Język:
PTTK Białowieża

Kontakt:

tel. 0-85-68-12-295
tel./ fax. 0-85-68-12-624
e-mail : pttk@interia.com

Wycieczki szkolne

Zapraszamy do lektury naszych kompleksowych podstawowych propozycji wycieczek szkolnych. Poniżej zamieściliśmy dwa typowe programy prezentujące atrakcje znajdujące się w Białowieży i w jej bezpośredniej bliskości.

 

Uwagi dotyczące wszystkich naszych propozycji :

 • Dodając lub rezygnując z niektórych pozycji można w pewnym zakresie kształtować cenę. Należy jedynie pamiętać, że zwiedzając w grupach zorganizowanych obiekty Białowieskiego Parku Narodowego należy wcześniej zamówić usługi przewodników . Do muzeum z jednym przewodnikiem może wejść maksymalnie 25 osób z opiekunami , do Rezerwatu Ścisłego-trasa do Dębu Jagiełły na jednego przewodnika może maksymalnie przypadać 10 osób , natomiast do Rezerwatu Żubrów , na Szlak Dębów Królewskich czy do miejsca Mocy z jednym przewodnikiem PTTK wchodzi maks. 35 osob .Przy zamówieniu wycieczki trasą Żebra Żubra z racji wąskiej kładki z jednym przewodnikiem może iść maksymalnie 25 osób. Przy grupach powyżej tej ilości osób potrzebujemy kolejnego przewodnika aby zapewnić grupie komfort zwiedzania  . Bilety parkingowe i wstępu do zwiedzanych obiektów zakupujecie Państwo bez naszego pośrednictwa i marży bezpośrednio w kasach zwiedzanych obiektów . Oczywiście możemy także w Waszym imieniu zamówić i opłacić bilety wstępu czy konieczne parkingi ale w tym wypadku cena tych usług wzrośnie o podatek i naszą marżę .

 • Z racji konieczności rezerwowania na określone godziny wstępów do muzeum , kolejność zwiedzania poszczególnych obiektów może się zmienić ale nie powoduje to zmiany czasu trwania wycieczki w Białowieży czy zwiększenia kosztów .

 • Oczywiście wszystkie konieczne wstępy rezerwujemy .

 • Można wybrać dowolne punkty z programów zamieszczonych poniżej a my stworzymy propozycje specjalnie dla Państwa grupy

 • W program możemy wpleść przejazdy kolejka wąskotorową, traktorową czy wozami konnymi lub aktywne wycieczki rowerowe czy kajakowe

 • Programy pobytowe tzw. Zielonych Szkół wysyłamy na zamówienie - prosimy wtedy o podstawowe informacje na temat czasu trwania, wielkości grupy , rodzaju wyżywienia itd...

 • Przewodników dobieramy każdorazowo do specyfiki i wieku grupy.


 

Ważna informacja dla rodziców i nauczycieli organizujących wycieczki szkolne :


 

Zamawiając wycieczkę w naszym biurze macie Państwo pewność , że zostaniecie profesjonalnie obsłużeni przez przewodników mających odpowiednie do tego kwalifikacje , potwierdzone wieloletnią praktyką oraz egzaminami państwowymi a biuro ma wszystkie potrzebne licencje i koncesje na prowadzenie działalności turystycznej .W wypadkach losowych nie zostaniecie pozostawieni bez pomocy z naszej strony. Zawsze staramy się aby każda z grup szkolnych otrzymała zestaw materiałów pomocnych nauczycielom w prowadzeniu zajęć "powycieczkowych" i zapewniamy drobne upominki najbardziej wyróżniającym się uczestnikom wycieczki.

        •Jesteśmy oficjalnym organizatorem turystyki zatem posiadamy wszystkie niezbędne zezwolenia , ważną gwarancje ubezpieczeniową wydaną przez firmę WIENER S.A. -ubezpieczenie od działalności turystycznej

         - oficjalny wypis znajduje się poniżej

        •Gwarancja turystyczna - proszę wpisać na poniższej stronie nr podmiotu 1826

          https://ewidencja.ufg.pl/webcenter/portal/ewidencja/ksiegi

 

Mamy oficjalną siedzibę dostępną każdego dnia ( pracujemy 365/366 dni w roku - także w święta ) - służymy pomocą pod numerami telefonów stacjonarnymi i komórkowymi oraz e-mailowo .

 

Wystawiamy oczywiście paragony fiskalne oraz faktury Vat .

 

Ważna informacja dla organizatorów wycieczek i wyjazdów dotowanych :

 

 • Kompleksowo obsługujemy imprezy organizowane z programów pomocowych i opłacane z funduszy pomocowych oraz wystawiamy faktury vat honorowane przez instytucje kontrolujące rozliczenie takich wyjazdów .

 • W wypadku oficjalnych zamówień z instytucji rządowych czy samorządowych jest możliwe wystawienie faktury przelewowej płatnej po wykonaniu zlecenia . W takim przypadku prosimy o przygotowanie oficjalnego zamówienia z podpisami osób decyzyjnych z przyrzeczeniem zapłaty w ustalonym terminie, danymi firmy zlecającej i ustalonym programem.

 

 

Dla usprawnienia obsługi grup podczas zamówienia prosimy o podanie e-mailowo informacji o :

 

 • spodziewanej godzinie przyjazdu do Białowieży

 • prawdopodobnej wielkości grupy ( ilość uczestników, ilość opiekunów oraz kierowców )

 • wieku uczestników

 • danych do wystawienia faktury vat. z nipem instytucji oraz ewentualną informacją o rodzaju dokumentu fiskalnego

 • innych ważnych dla obsługi grupy informacji jak ( niepełnosprawni w grupie, wegetarianie , .... )

 

Pomoże to nam dobrać przewodników i odpowiednio zaplanować program do każdej z grup , łącznie z realnymi czasami trwania poszczególnych punktów programu .

 

Po otrzymaniu od Państwa zapytania prześlemy ewentualną korektę programu wraz z poprawionym kosztorysem i po obustronnym zaakceptowaniu podamy dane do wpłaty zadatku . Po jego uregulowaniu w terminie , rezerwacja programu i wszystkich wymienionych w nim usług jest gwarantowana . Dopłata następuje w naszym biurze w dniu imprezy kartą lub gotówką i wtedy jest wystawiany na całość wpłaty paragon albo faktura Vat . Oczywiście w wypadku potrzeby wystawiamy faktury Pro-forma.

 

„BIAŁOWIEŻA Z ŻUBREM”

Najpopularniejsza wycieczka dla grup turystycznych korzystających z autokaru !

Ramowy program: ( godzina startu do ustalenia ) :

•09.45 – przyjazd do Białowieży i spotkanie z przewodnikiemi/przewodnikami , który/którzy będzie/będą z grupą do końca programu turystycznego
•09.45 – 11.30 - zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego , Parku Pałacowego oraz zabytkowej cerkwi Św.Mikołaja ( z zewnątrz )
•11.30 – 12.30 - zwiedzanie zza szyb autokaru Bialowieży ( kościół Św.Teresy , zabytkowy dworzec kolejowy "Carska" , granica państwa ) i przejazd do Rezerwatu Żubrów
•12.30 – 14.30 - zwiedzanie Rezerwatu Pokazowego Żubrów oraz zakupy pamiątek
•14.30 – 14.45 - przejazd autokarem na Szlak Dębów Królewskich
•14.45 – 15.30 - zwiedzanie Szlaku Dębów Królewskich
•15.30 – 15.45 - przejazd autokarem na poczęstunek w lesie przy ognisku albo obiad w Białowieży ( do wyboru )
•15.45 – 16.45 - pieczenie kiełbasek przy ognisku albo obiad w Białowieży ( do wyboru , podczas ogniska autokar odwozi przewodnika/ków do Białowieży )
•około 17.00 - zakończenie programu i wyjazd

Kosztorys: ( usługi płatne dla PTTK Białowieża )

1. usługa jednego przewodnika na cały program w języku polskim w godzinach 9.00-16.00 = 5 godzin x 80 zł +170 zł ( 1 godz. muzeum ) = 570 zł/grupa. do 35 osób

2. usługa dodatkowego przewodnika w języku polskim w muzeum = 170 zł ( dla grup powyżej 25 osób ) 

3. organizacja szkolnego ogniska w lesie do 1 godziny i przygotowanie patyków : • 550 zł/grupa - toalety typu toy-toy/sławojka,

4. wyżywienie ogniskowe w składzie : markowe kiełbaski ogniskowe ( nie najtańsze z marketu ) 160g/osoba pokrojone na kawałki różnej wielkości , ketchup , musztarda, pieczywo mieszane , napoje gazowane oraz niegazowane 0,33 l/osoba , naczynia jednorazowe, serwetki, worki na śmieci - do pobrania podczas przejazdu i wyserwowania przez opiekunów grupy = 32 zl/osoba

5. zamiennie z ogniskiem obiad w składzie : zupa, danie główne z surówką ,kompot = od 42 zł/osoba przy wycieczkach szkolnych. 53 zl/os dla doroslych . Przy dzieciach I-IV klasa obiad jednodaniowy 35 zł/os. Gorące obiady z obsługą w lesie -cena uzależniona od wybranego menu i miejsca.

Dodatkowe opłaty i bilety wstępów z jakimi należy się liczyć przy realizacji powyższego programu ( płatne przez opiekunów grupy w zwiedzanych miejscach):

- bilety wstępu do Muzeum Przyrodniczego = ulgowy 10 zł/osoba , normalny 16 zł/osoba ( Uwaga : gdy kierownik grupy będzie miał zatwierdzoną przez dyrektora placówki listę imienną uczestników i opiekunów to wtedy opiekunowie nie płacą wejściówek . Rodzice pełniący funkcje opiekunów w ramach  tzw. "pomocy rodzicielskiej" będą zobowiązani do wniesienia opłat za wejścia )

- bilety wstępu do Rezerwatu Pokazowego = ulgowy 12 zł/osoba , normalny 20 zł/osoba ( Uwaga : gdy kierownik grupy będzie miał zatwierdzoną przez dyrektora placówki listę imienną uczestników i opiekunów to wtedy opiekunowie nie płacą wejściówek . Rodzice pełniący funkcje opiekunów w ramach  tzw. "pomocy rodzicielskiej" będą zobowiązani do wniesienia opłat za wejścia )

- bilety wstępu Szlak Dębów Królewskich = ulgowy 5 zł/osoba , normalny 10 zł/osoba

- gminny parking dla autokaru w Białowieży = 3zł/rozpoczeta godzina

- ewentualne udostępnienie cerkwi wewnątrz do zwiedzania 300 zl/grupa


 


Droga do Rezerwatu Ścisłego obecnie
Droga do Rezerwatu Ścisłego obecnie
Droga do Rezerwatu Ścisłego przed laty
Droga do Rezerwatu Ścisłego przed laty

 

 


Dąb Króla Jagiełły w Rezerwacie Ścisłym
Żubr w Parku Pałacowym

 


„BIAŁOWIEŻA Z NAJCENNIEJSZYM REZERWATEM EUROPY”

Wycieczka dla grup szkolnych korzystających z autokaru – polecany szczególnie grupom uczniów od V klasy szkoły podstawowej(program edukacyjny).

Program:

09.00 - przyjazd do Białowieży i spotkanie z przewodnikiem , który będzie z grupą do końca programu turystycznego

09.00 – 09.45 - zwiedzanie cerkwi pod wezwaniem Św. Mikołaja Cudotwórcy oraz Parku Pałacowego

09.45 – 11.30 - zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego Białowieskiego Parku Narodowego

11.30 – 14.30 - wędrówka po najcenniejszej przyrodniczo części Białowieskiego Parku Narodowego ( do przejścia jest pomiędzy 4,5 km a 6 km - do ustalenia na miejscu z opiekunami)

14.30 – 14.45 - przejazd autokarem na miejsce ogniskowe albo na obiad w Białowieży ( do wyboru )

14.45 – 15.45 - pieczenie kiełbasek przy ognisku albo obiad w Białowieży ( do wyboru )

15.45 – 16.00 - przejazd autokarem na zwiedzanie Rezerwatu Pokazowego Żubrów

16.00 – 17.30 - zwiedzanie Rezerwatu Pokazowego Żubrów oraz zakupy pamiątek

17.30 - zakończenie programu i wyjazd ( po zwiedzaniu autokar odwozi przewodnika do Białowieży )

 

Kosztorys:

1. 1. usługa jednego przewodnika na cały program w języku polskim w godzinach 9.00-17.30 = 7,5 godzin x 80 zł + 170 zł ( 1 godz. muzeum ) = 770 zł/grupa. 

2. dodatkowy przewodnik na zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego = 170 zł ( Uwaga : na jednego przewodnika w muzeum może przypadać co najwyżej 25 uczestników wycieczki – wymóg Białowieskiego Parku Narodowego) 

3. dodatkowy przewodnik/cy do Rezerwatu Ścisłego = 320 zł ( Uwaga : Na jednego przewodnika w Rezerwacie Ścisłym może przypadać co najwyżej 10 uczestników wycieczki , łącznie z opiekunami – wymóg Białowieskiego Parku Narodowego) 

4. organizacja szkolnego ogniska w lesie do 1 godziny i przygotowanie patyków ( opcja do wyboru ):

 • 550 zł/grupa - toalety typu toy-toy/sławojka,

5. wyżywienie ogniskowe w składzie : markowe kiełbaski ogniskowe 160g/osoba pokrojone na kawałki różnej wielkości , ketchup , musztarda, pieczywo mieszane , napoje gazowane /niegazowane 0,33 l/osoba , naczynia jednorazowe, serwetki, worki na śmieci - do pobrania podczas przejazdu i wyserwowania przez opiekunów grupy = 32 zl/osoba

6. zamiennie z ogniskiem obiad w składzie : zupa, danie główne z surówką ,kompot =  42 zł/osoba-przy wycieczkach szkolnych, dla dososłych od 53 zl/os. Dla dzieci z klas I-IV obiad jednodaniowy 35 zl/os. . Gorące obiady z obsługą w lesie -cena uzależniona od wybranego menu i miejsca

7. opłata za udostępnienie cerkwi do zwiedzania 300 zł/grupa

9.  bilety wstępu do Rezerwatu Ścisłego = ulgowy 7 zł/osoba , normalny 11 zł/osoba 

Dodatkowe opłaty

wyżywienie gratis ! i bilety wstępów z jakimi należy się liczyć przy realizacji powyższego programu ( płatne przez opiekunów grupy w zwiedzanych miejscach):

- bilety wstępu do Muzeum Przyrodniczego = ulgowy 10 zł/osoba , normalny 16 zł/osoba ( Uwaga : gdy kierownik grupy będzie miał zatwierdzoną przez  dyrektora placówki listę imienną uczestników i opiekunów to wtedy opiekunowie nie płacą wejściówek . Rodzice pełniący funkcje opiekunów w ramach  tzw. "pomocy rodzicielskiej" będą zobowiązani do wniesienia opłat za wejścia )

- bilety wstępu do Rezerwatu Pokazowego = ulgowy 12 zł/osoba , normalny 20 zł/osoba ( Uwaga : gdy kierownik grupy będzie miał zatwierdzoną przez  dyrektora placówki listę imienną uczestników i opiekunów to wtedy opiekunowie nie płacą wejściówek . Rodzice pełniący funkcje opiekunów w ramach  tzw. "pomocy rodzicielskiej" będą zobowiązani do wniesienia opłat za wejścia )

- gminny parking dla autokaru w Białowieży = 3 zł/każda rozpoczęta godzina

 


Dąb Króla Jagiełły w Rezerwacie Ścisłym
Brama wejściowa do Rezerwatu Ścisłego

 


Dąb Króla Jagiełły w Rezerwacie Ścisłym
Dąb Króla Jagiełły w Rezerwacie Ścisłym

 


"ŻEBRAMI ŻUBRA DO ŻUBRA”

Wycieczka dla grup korzystających z autokaru i preferujących bardziej aktywne zwiedzanie  , polecany szczególnie grupom osób dorosłych oraz grupom uczniów ze starszych klas szkoły podstawowej lub liceum.

 

•9.45 – przyjazd do Białowieży i spotkanie z przewodnikiem/przewodnikami , który/ktorzy będzie/będą z grupą do końca programu turystycznego
•10.00 – 11.30 - zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego ,Parku Pałacowego oraz zabytkowej cerkwii Św.Mikolaja  ( z zewnątrz )
•11.30 – 14.00 - wędrówka piesza edukacyjną ścieżką przyrodniczą "Żebra Żubra" przez Puszczę Białowieską do Rezerwatu Pokazowego Żubrów ( około 4 km )
•14.00 – 16.30 - zwiedzanie Rezerwatu Pokazowego Żubrów oraz zakupy pamiątek
•16.30 – 16.45 - przejazd autokarem na poczęstunek w lesie przy ognisku albo obiad w Białowieży ( do wyboru )
•16.45 – 17.45 - pieczenie kiełbasek przy ognisku albo obiad w Białowieży ( do wyboru , podczas ogniska autokar odwozi przewodnika do Białowieży )
•około 18.00 - zakończenie programu i wyjazd

Kosztorys: ( usługi płatne dla PTTK Białowieża )

1. usługa jednego przewodnika w języku polskim na cały program w godzinach 9.45-16.45 = 6 godzin x 80 zł + 170 zł ( 1 godz. muzeum ) = 650 zł/grupa max. 35 osob. 

2. usługa dodatkowego przewodnika w języku polskim w muzeum = 170 zł ( dla grupy powyżej 25 osób ). 

3. organizacja szkolnego ogniska w lesie do 1 godziny i przygotowanie patyków : • 550 zł/grupa - toalety typu toy-toy/sławojka,

4. wyżywienie ogniskowe w składzie : markowe kiełbaski ogniskowe ( nie najtańsze z marketu ) 160g/osoba pokrojone na kawałki różnej wielkości , ketchup , musztarda, pieczywo mieszane , napoje gazowane oraz niegazowane 0,33 l/osoba , naczynia jednorazowe, serwetki, worki na śmieci - do pobrania podczas przejazdu i wyserwowania przez opiekunów grupy = 32 zl/osoba

5. zamiennie z ogniskiem obiad w składzie : zupa, danie główne z surówką ,kompot = od 42 zł/osoba przy wycieczkach szkolnych , od 53 zl przy opsobach dorosłych. Obiad jednodaniowy dla dzieci z klas I-IV 35 zl/os. Gorące obiady z obsługą w lesie -cena uzależniona od wybranego menu i miejsca.

 

Dodatkowe opłaty i bilety wstępów z jakimi należy się liczyć przy realizacji powyższego programu ( płatne przez opiekunów grupy w zwiedzanych miejscach):

- bilety wstępu do Muzeum Przyrodniczego = ulgowy 10 zł/osoba , normalny 16 zł/osoba ( Uwaga : gdy kierownik grupy będzie miał zatwierdzoną przez dyrektora placówki listę imienną uczestników i opiekunów to wtedy opiekunowie nie płacą wejściówek . Rodzice pełniący funkcje opiekunów w ramach  tzw. "pomocy rodzicielskiej" będą zobowiązani do wniesienia opłat za wejścia )

- bilety wstępu do Rezerwatu Pokazowego = ulgowy 12 zł/osoba , normalny 20 zł/osoba ( Uwaga : gdy kierownik grupy będzie miał zatwierdzoną przez dyrektora placówki listę imienną uczestników i opiekunów to wtedy opiekunowie nie płacą wejściówek . Rodzice pełniący funkcje opiekunów w ramach  tzw. "pomocy rodzicielskiej" będą zobowiązani do wniesienia opłat za wejścia )

- parking dla autokaru w Białowieży = 3 zł/każda rozpoczęta godzina

- ewentualne udostępnienie cerkwi wewnątrz do zwiedzania 300 zl/grupa

 

 

 

 


Kresowa Zagroda
Kresowa Zagroda

 

„BIAŁOWIEŻA I KRAJOBRAZY PUSZCZY”

Program pieszo-autokarowy , dla grup szkolnych aktywnych.

Program:

 • 09.00 - przyjazd do Białowieży i spotkanie z przewodnikiem , który będzie z grupą do końca programu turystycznego
 • 09.15 – 11.00 - zwiedzanie muzeum przyrodniczego Białowieskiego Parku Narodowego
 • 11.00 – 11.15 - podziwianie z autokaru panoramy Białowieży
 • 11.15 – 13.15 - wędrówka pod opieką przewodnika do granicy Polski. Dalej wędrówka ścieżką edukacyjną , która ukazuje różne zbiorowiska leśne, zmieniające się w miarę obniżania się terenu - można tu też poznać zjawiska towarzyszące działalności człowieka w środowisku.
 • 13.15 – 13.30 - przejazd autokarem na miejsce ogniskowe lub na obiad w Białowieży ( do wyboru )
 • 13.30 – 14.30 - ognisko w lesie i pieczenie kiełbasek albo obiad w Białowieży (do wyboru )
 • 14.30 – 14.35 - przejazd autokarem na Szlak Dębów Królewskich
 • 14.35 - 15.00 - zwiedzanie Szlaku Dębów Królewskich
 • 15.00 – 15.15 - przejazd autokarem na zwiedzanie Rezerwatu Pokazowego Żubrów
 • 15.15 – 16.45 - zwiedzanie Rezerwatu Pokazowego Żubrów oraz zakupy pamiątek
 • 17.00 - zakończenie programu i wyjazd z Białowieży

Kosztorys: ( usługi płatne dla PTTK Białowieża )

1. 1. usługa jednego przewodnika w języku polskim na cały program w godzinach 9.00-17.00 = 7 godzin x 80 zł +170 zł ( 1 godz. muzeum ) = 730 zł/grupa max. 35 osobowa. 

2. dodatkowy przewodnik na zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego ( na jednego przewodnika w muzeum może przypadać co najwyżej 25 uczestników wycieczki – wymóg BPN ) =170 zł

3. organizacja szkolnego ogniska w lesie do 1 godziny i przygotowanie patyków :

 • 550 zł/grupa - typu toy-toy/sławojka,

4. wyżywienie ogniskowe w składzie : markowe kiełbaski ogniskowe 160g/osoba pokrojone na kawałki różnej wielkości, ketchup, musztarda, pieczywo mieszane, napoje gazowane oraz niegazowane 0,33 l/osoba, naczynia jednorazowe, serwetki, worki na śmieci - do pobrania podczas przejazdu i wyserwowania przez opiekunów grupy = 32 zł/osoba

5. zamiennie z ogniskiem obiad dla grupy szkolnej w składzie : zupa, danie główne z surówką ,kompot = od 42 zł/osoba przy wycieczkach szkolnych , od 53 zl przy osobach doroslych. Dla dzieci z klas I-IV obiad jednodaniowy w cenie 35 zl/os. Gorące obiady z obsługą w lesie -cena uzależniona od wybranego menu i miejsca

Dodatkowe opłaty i bilety wstępów z jakimi należy się liczyć przy realizacji powyższego programu ( płatne przez opiekunów grupy w zwiedzanych miejscach):

- bilety wstępu do Muzeum Przyrodniczego = ulgowy 10 zł/osoba , normalny 16 zł/osoba ( Uwaga : gdy kierownik grupy będzie miał zatwierdzoną przez dyrektora placówki listę imienną uczestników i opiekunów to wtedy opiekunowie nie płacą wejściówek . Rodzice pełniący funkcje opiekunów w ramach  tzw. "pomocy rodzicielskiej" będą zobowiązani do wniesienia opłat za wejścia )

- bilety wstępu do Rezerwatu Pokazowego = ulgowy 12 zł/osoba , normalny 20 zł/osoba ( Uwaga : gdy kierownik grupy będzie miał zatwierdzoną przez dyrektora placówki listę imienną uczestników i opiekunów to wtedy opiekunowie nie płacą wejściówek . Rodzice pełniący funkcje opiekunów w ramach  tzw. "pomocy rodzicielskiej" będą zobowiązani do wniesienia opłat za wejścia )

- bilety wstępu Szlak Dębów Królewskich = ulgowy 5 zł/osoba , normalny 10 zł/osoba

- gminny parking dla autokaru w Białowieży = 3 zł/każda rozpoczęta godzina

 


Granica
Granica

 

 

Mostek z carskim orłem w białoruskiej części Puszczy Białowieskiej
Mostek z carskim orłem w białoruskiej części Puszczy Białowieskiej


 

MIŁO ZAPRASZAMY
DO ŻUBROWEJ PUSZCZY